Uppfödarförteckning, Skåne

Uppfödare  med medlemskap i Cairnterrierklubben

Aktiva Cairnterrieruppfödare som innehar medlemskap i CTK ( aktiva = Har registrerat minst en kull de senaste fem åren )

Kennel

Ort

Tel.nummer

Mail & hemsida

Ballyhoo

Ylwa Fritzdorf

Bjuv

070 5805559

kennel@ballyhoo.se

Cairncurls

Carina, Håkan Persson

Oxie

070 2546020

hakan.persson10@spray.se

Caroq´s

Per Nilsson

Kristianstad

076 8028727

caroqs@outlook.com

www.caroqs.se

Carrottail´s

Monica Johansson

Perstorp

073 9433743

kennel@carrottail.se

www.carrottail.se

Hagahus

Birgitta Wellenius Lindstrand

Flyinge

070 3816427

birgitta@hagahus.com

www.hagahus.com

Happy Dust Bunny

Gunilla Aaker-Strömberg

Linderöd

070 2376418

kennelhappydustbunny@gmail.com

www.kennelhappydustbunny.nu

Kamiliagården

Helen Forsberg

Trelleborg

070 2671833

tbg.helen@gmail.com

www.tbghelen.se

Kullehus

Agneta Larsson

Perstorp

070 5885970

kullehus@telia.com

www.kennelkullehus.se

Northgrove

Diana Holmberg

Jonstorp

070 2370800

holmbergdiana@gmail.com

Ringtorps

Mariann o Rune Åkesson

Ängelholm

073 0509096

ringtorps@gmail.com

www.ringtorps.se

Rottriver´s

Krister Olander Lindblom

Helsingborg

070 4762640

krister@rottrivers.se

www.rottrivers.se

Uppdaterad 2020-03-04 HFO